Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Ankarada hukukçular fazlaca bulunur. Ancak iyi bir avukat elde etmeniz ancak fevkalade iyi bir arayış sayesinde olasıdır. Sebebiyse bazı hukukçulara güven duymak hiç kolay değildir.Hukukçular temelde boşanma avukatları,icra avukatları,ceza avukatları ve bilişim avukatları diye ayrılabilir. Fakat hukukta bunların dışında özel uzmanlık alanları da vardır.Boşanma davaları alanında uzman avukatlar mesela boşanmayla alakalı gerektiğinden fazla kanunu biliyor olmak yükümlülüğündedirler.Bunun yanında iyi bir avukatlık mesleğini icra eden kişi bulmanızda yetmez. Avukatlık mesleğini icra eden kişinin bunun yanında yaptığı işte spesiyalist konumunda olması da gereklidir. Üzerinde durduğum şeyi hukukçunun geçmişteki başarılı olduğu davalardan anlamanız mümkündür. "Ankarada iyi ceza avukatı" arama motorlarında çok fazla aranılan bir sözcük grubudur. Bununla birlikte "en iyi icra avukatı ankara" sözcükleri de fazlaca aranan sözcüklerdir.

Türkiyede özellikle çok görülen davalardan biri olan boşanma davaları Ankara avukatları yardımlarıyla son derece iyi bir biçimde yürütülmektedir. Başvuran kişilerin boşanma davasını hem maddi gerek de manevi olarak en iyi şekilde geçirmelerini sağlayan boşanma hukukçuları asıl olarak çekişmeli boşanma davalarında boşanma davası açmış çift arasında bir anlaşma ortamı gerçekleştirmek için uğraşmaktadırlar. Dolayısıyla eğer karınızla nizasız bir şekilde boşanamıyorsanız, kesinlikle boşanma davaları konusunda mütehassıs bir hukukçunun yardımı ile boşanma sürecinizi sonuçlandırmalısınız.
Çağımızda en fazla görülen davalar bilişim davalarıdır. Bunun sonucu olarak bilişim alanında deneyimli hukukçulara gereksinim Burada artmıştır. Fakat deneyimli bir bilişim davası avukatı tutmak kolay değildir. Zira bilişim suçu avukatı miktarı çok düşüktür.

Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma hususunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin yerinde olması gerekir. buna ek olarak ayrılma nedeninin ispatlanması gerekir. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. Örnek vermek gerekirse fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara En İyi Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar