Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatları
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Boşanma avukatı hislerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bu sebeplidir ki dava süresince size yardımcı olacak bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası nasıl açılır şuna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşmışlarsa hakime başvurmaları halinde anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan daha az sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat vasıtasıyla kaleme alınması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme sebebinin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında ayrılma nedeninin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davasında davayı açan eş boşanma nedenlerini her türlü kanıtla kanıtlayabilir. Mesela telefon kayıtları kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatı hiç bir şekilde aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse hepsi toplumumuzu iyileştirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya para nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken çok iyi araştırmalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en mantıklı çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. Diğer bir yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını tavsiye eden internet blogları da aynı yolla bulabilirsiniz.

Boşanma davalarında bilinmesi gereken hususlar. İlk olarak taraflar anlaşmalı olarak mı veyahut çekişmeli mi boşanacaklarına karar vermeleri lazımdır. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın mali sonuçları hususunda anlaşmış iseler Bu Sayfayı Ziyaret Edin ve evlilik birliği bir seneden fazla sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma davaları hem çok hızlı bir şekilde sonuçlanmakta hem de eşleri aile mahkemesine delil sunma külfetinden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu durumda boşanma davasının çekişmeli biçimde açılması gerekmektedir. Eşlerin aile mahkemesine başvuru yaparken boşanma avukatı tutması zorunlu değildir. Ama iyi bir avukattan hukuki destek alınması çekişmeli boşanma davasının çok çabuk bitmesini sağlar. Halk arasında ilk davayı açan eşin kusurlu olduğu gibi bir düşünce mevcuttur. Aslında boşanma davasını mahkemeye ilk kimin başvurduğunun bir önemi yoktur. Bu sebeple boşanma konusunda kararlı olan eşin davayı açması gerekir. Açılacak olan boşanma davasının başarılı şekilde sonuçlanması için boşanma davasını açan tarafın davasını ispat etmesi gereklidir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan taraf davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse derdest olan dava reddedilecektir. Eşler boşanmanın yanında yoksulluk nafakası, manevi tazminat, çocuğunun velayeti, ortak çocuk için nafaka isteyebilirler. Taraflar boşandıktan sonra eğer evlilik içinde alınmış taşımazları bulunuyorsa mal rejimin tasfiyesi davası açma hakkına sahiptirler. Bu tarz davalarda vekalet ücreti değişkendir. Boşanma konusunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile iş sahibi anlaşma ile belirlenir. Ankara Barosu tarifesinin üzerinde olmak şartıyla herhangi bir bir tutar belirlenebilir. Boşanma davaları oldukça uzun sürebilen dava türlerindendir. Bir davanın sonuçlanması tahmini bir yıl sürer. Bu süreyi kısaltmak için uzman bir avukattan yardım almak gereklidir. Böylece taraflar hak kaybına uğrama riskinde de kurtulabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar